Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kiedy udać się na psychoterapię?

Wiele osób zastanawia się, czy powinno skorzystać z pomocy psychoterapeuty i czym w ogóle psychoterapia jest. Zanim postanowimy udać się do specjalisty, warto wiedzieć, że psychoterapia do metoda leczenia i wspomagania pacjenta w jego rozwoju poprzez oddziaływanie na jego psychikę. Służą do tego różnego rodzaju techniki i narzędzia psychologiczne. Wszystko opiera się na kontakcie klienta z terapeutą.

 

Psychoterapeuta prowadzi terapię w określonych ramach wybierając odpowiednią metodę terapeutyczną. Rozmowa jaka zachodzi między terapeutą a pacjentem ma bardzo profesjonalny charakter i nigdy nie należy myśleć, że jest to przyjacielska rozmowa. Terapeuta, poprzez użycie swoich umiejętności i metod terapeutyczny dąży do zmiany psychicznej klienta, której on potrzebuje. W zależności od potrzeb i wyznaczonych celów, terapia skupia się na leczeniu konkretnych zaburzeń bądź na rozwoju osobistym pacjenta.

 

Psychoterapia to wiele metod pracy a tym samym wiele odmiennych podejść teoretycznych.

 

Kiedy wiemy już, co oferuje nam psychoterapia, możemy w odpowiednich momentach życia skorzystać z pomocy specjalisty. Kiedy czujemy, że problemy wymykają się nam spod kontroli i nie jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić i nasze pomysły na ich rozwiązanie stają się nieskuteczne - jest to moment w którym można rozważać skorzystanie z psychoterapii. Sytuacje takie mają miejsce w naszym życiu całkiem często i są jego nieodłączonym elementem, jednak nie wszyscy z nas potrafią sobie z takim kryzysem poradzić. Należy pamiętać, że nauki psychologiczne ciągle rozwijają się i i stają się coraz bardziej cenioną formą pomocy.