Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Arteterapia

Arteterapia, terapia przez sztukę, to działania artystyczne mające na celu rozwój osobowości, poprawę samopoczucia, zmianę. To sposób na wyrażanie siebie, tego co głęboko ukryte.

 

Zajęcia mają cele terapeutyczne, co odróżnia je od zajęć plastycznych. Arteterapeuta w sposób bezpieczny komunikuje się z grupą lub uczestnikiem, buduje pozytywną atmosferę. Nie ocenia umiejętności artystycznych, ponieważ ważny jest sam proces tworzenia.

 

Arteterapia przynosi wiele korzyści. Pozwala uwolnić emocje, uzewnętrznić myśli, odczucia, potrzeby, odreagować napięcia. Wpływa na poznanie siebie, swoich mocnych stron, podniesienie samooceny, zaspokojenie potrzeby bezpieczeństwa, potrzeby bycia zrozumianym.Rozwija empatię, komunikację z otoczeniem. Jest pomocna w pobudzaniu twórczego myślenia, wyobraźni, wzmocnieniu koncentracji.

 

 

Zajęcia kierowane są do dzieci i dorosłych przeżywających wszelkie trudności życiowe.

 

 

Uczestnikami zajęć mogą być dzieci:

  • nieśmiałe, nieufne, zamknięte w sobie
  • z niższym poziomem koncentracji i motywacją do nauki
  • przeżywające trudności emocjonalne, społeczne
  • o mniejszych możliwościach manualnych, ruchowych

 

 

Arteterapię można również zaproponować uczestnikom, którzy potrzebują odprężenia, wsparcia w kreatywnym w rozwoju, możliwości rozwijania swoich uzdolnień.

 

Terapia przez sztukę obejmuje między innymi terapię przez sztuki plastyczne, jak również muzykoterapię, choreoterapię (terapię ruchem i tańcem), biblioterapię, bajkoterapię, chromoterapię (terapię kolorem), terapię naturą.

 

 

Katarzyna Widawska-Kiernicka