Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bulimia i anoreksja u chłopców

 

Dr Alison Field z Bostonu uważa że dolegliwości te pojawiają się już u blisko 18 proc. amerykańskich nastolatków.

 

 

Zaburzenia odżywiania u chłopców przebiegają podobnie, jak u dziewcząt w tym samym wieku, choć "na pierwszy rzut oka wyglądają zupełnie inaczej". Dziewczęta chcą uzyskać idealną figurę, zaś chłopcy - najpierw muskulaturę a dopiero później odpowiednią figurę.

 

W ciągu ostatnich 10 lat odsetek chłopców dla których figura jest problemem wzrósł dwukrotnie, a taka nadmierna troska jest właśnie predykatorem do zaburzeń odżywiania. Ponadto osoby koncentrujące się na osiągnięciu szczupłej sylwetki wykazywały symptomy depresji.


Chłopcy skoncentrowani na rozwijaniu muskulatury przyznawali się do używania sterydów anabolicznych i hormonów wzrostu. Byli przy tym dwa razy bardziej podatni na nadużywanie alkoholu niż ich koledzy, którzy koncentrując się na szczupłym ciele stosują głodówki i środki odchudzające.

 

Przeczytaj także Co to jest bulimia? i Gdy lustro kłamie