Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty dla rodziców - Bez klapsa

pierwsze spotkanie - czwartek 13 października 2016 godz. 17.00 | WSTĘP WOLNY
 
 
Zapraszamy wszystkich rodziców na warsztaty poświęcone wychowaniu dziecka bez użycia przemocy, a za pomocą miłości i szacunku. 
 
Warsztaty mają na celu pokazać, jak w prosty sposób wyznaczyć dzieciom granice, bez potrzeby używania siły.
 
Warsztaty przeznaczone są dla rodziców, którzy pragną nauczyć się jak wyznaczać dziecku granice poprzez szacunek i miłość. W jednym spotkaniu uczestniczy kilkunastu rodziców, na którym wykorzystujemy znalezione rozmowy na forach czy ćwiczenia w grupach. Dużą rolę maja także osobiste doświadczenia uczestników. 
 
Na warsztatach poruszane są tematy konsekwencji stosowania klapsów, agresji i innych metod, które niepomagają dzieciom w prawidłowym rozwoju, a także nie ułatwiją życia rodzicom. Zajęcia mają na celu pokazać jak wyznaczyć granice stosując konsekwencję połączone z rozmową i słuchaniem tego co mówi dziecko, a także poprzez staranie nawiązania z dzieckiem więzi emocjonalnej. 
 
Rodzice aktywnie uczestniczący w zajęciach mają szansę wynieść z nich bardzo dużo pozytwnych wrażeń oraz doświadczeń. Uczą się rozumieć powody pewnych niechcianych zachowań swojego dziecka, zwiększają wiedzę na temat negatywnych konsekewncji stosowania przemocy czy poznają emocje, które towarzyszą im w trudnych chwilach wychowawczych i uczą się z nimi radzić. Warsztaty mają na celu pokazanie rodzicom alternatywnych metod wychowawczych oraz ćwiczenie nowych wzorców zachowań, ktore zaowocują lepszą komunikacją z dzieckiem. Pozwoli to rodzicom zmniejszyć poczucie bezsilności i nabrać pewności siebie w temacie wychowania dziecka. 

 

Warsztaty odbywają się w każdy czwartek od godz. 17.00 do godz. 19.00 do 17 listopada 2016. 

 

Adres: Centrum Dziecka i Rodziny, ul. Walecznych 59 Warszawa