Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

mgr Rafał Żak

Jestem psychologiem. Studia ukończyłem z wynikiem bardzo dobrym. W czasie trwania nauki otrzymywałem stypendium naukowe.

 

Również z wynikiem bardzo dobrym ukończyłem na SWPS w Warszawie studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii.

 

W chwili obecnej jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Behawioralnej i Poznawczej (PTTBP).

 

Odbywałem staże, a także zdobywałem doświadczenie zawodowe w następujących placówkach:

- oddział psychiatryczny dzienny w Szpitalu Wolskim;

- oddział neurologiczny Szpitala Czerniakowskiego. Do moich obowiązków w tej placówce należało również konsultowanie pacjentów z innych oddziałów szpitalnych (oddział internistyczny oraz ortopedia);

- oddział psychiatryczny całodobowy II kliniki psychiatrycznej WUM (Mazowiecki Szpital Bródnowski);

- oddział psychiatryczny dzienny, należący również do II kliniki psychiatrycznej WUM.

 

 

Zajmuję się pomocą osobom dorosłym cierpiącym m.in. z powodu depresji; doświadczającym lęku, smutku; osobom przeżywającym trudności emocjonalne i/lub chcącym lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami; pacjentom onkologicznym (także ich rodzinom); osobom zmagającym się z trudnościami zawodowymi, a także tym wszystkim, którzy znaleźli się w sytuacji trudnej, kryzysowej lub konfliktowej.

 

Wspólnie będziemy pracować nad rozwiązaniem bieżących konkretnych problemów i trudności. Co nie znaczy, że pominięte zostaną kluczowe wydarzenia z przeszłości. Kładę nacisk na współpracę oraz obustronne zaangażowanie w rozwiązanie problemu.

 

W swojej pracy dbam też o wzmacnianie wewnętrznego potencjału człowieka oraz zwiększenie jego poczucia sprawczości i wpływu.