Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

mgr Agnieszka Idźkowska-Guz

Ukończyłam z wyróżnieniem SWPS (w trakcie studiów otrzymywałam stypendium naukowe drugiego stopnia). Specjalizowałam się do pracy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń psychosomatycznych, szczególnie chorób serca oraz onkologicznych (odbyłam praktyki w ośrodkach kardiologicznych w Aninie i Konstancinie oraz w wołomińskim Hospicjum).

 

Po ukończeniu studiów skończyłam Staż Psychoterapeutyczny w Akademickim Centrum Terapeutycznym przy SWPS w profilu dziecięcym. W trakcie stażu współprowadziłam grupy terapeutyczne i wolontariat studencki dla dzieci z ADHD i innymi problemami społecznymi. Odbyłam cykl 9 szkoleń z zakresu diagnozy i terapii zaburzeń rozwoju u dzieci ze spektrum autyzmu oraz Warsztaty wychowawcze dla Rodziców i Nauczycieli (dwa stopnie). Od 2002 współpracuje z fundacją HOMO HOMINI imienia Karola De Foucauld. Jestem współautorką programu profilaktycznego realizowanego przez fundację pt. "Księżniczka Roku" skierowanego do dzieci i młodzieży zapobiegającemu rozwojowi zaburzeń odżywiania. Program jest jednym z serii tak zwanych "Szczepionek profilaktycznych" opracowanych w fundacji.

 

Zakres pomocy: trudne sytuacje, kryzysy życiowe, konflikty, rozstania, trudności adaptacyjne, doświadczenia urazowe, problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi, wsparcie w chorobach somatycznych (rak, choroby serca), opanowanie stresu, trudności i brak satysfakcji w kontaktach z ludźmi, poczucie bezsensu, problemy wychowawcze, nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD), lęki, kłopoty szkolne, konflikty rodzinne, terapia par, terapia wspierająca leczenie uzależnień, nerwice, depresje, inne..

 

Polecam do przeczytania mój artykuł: