Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

mgr Angelika Bartnik

Nazywam się Angelika Bartnik. Kwalifikacje do zawodu nauczyciela - logopedy zdobyłam na studiach stacjonarnych, na kierunku Pedagogika Specjalna, specjalność Logopedia, na Akademii Pedagogiki Specjalnej, im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Dodatkowo skończyłam moduł specjalnościowy Terapii Pedagogicznej, pozwalający mi prowadzić terapię dzieci z dysleksją. Równolegle studiowałam Pedagogikę Terapeutyczną, dającą uprawnienia do pracy z osobami przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi ruchowo.

 

W Gabinecie Terapii ,,Linia Zdrowia" jestem logopedą. Pracuję również na stanowisku nauczyciela - logopedy w jednym z warszawskich publicznych przedszkoli. W trakcie studiów zdobyłam wiedzę teoretyczną na temat zaburzeń mowy dzieci i dorosłych. Cenne umiejętności praktyczne osiągnęłam podczas praktyk w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych, integracyjnych, specjalnych oraz poradniach specjalistycznych. Wiedzę teoretyczną utrwalałam podczas hospitacji i prowadzeniu zajęć w ramach zaliczania przedmiotów z dziećmi z dyslalią, opóźnionym rozwojem mowy, dyzartrią, jąkaniem, niedokształceniem mowy z powodu niedosłuchu, niedokształceniem mowy pochodzenia korowego, niedokształcenie mowy towarzyszące niepełnosprawności intelektualnej, nieodkształcenie mowy w autyzmie, z osobami z afazją i po zabiegu laryngektomii, w takich placówkach jak m.in. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna przy ul. Częstochowskiej, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna TOP przy ul. Raszyńskiej, Centrum Mowy i Ruchu ,,Elf" przy ul. Żytniej, Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Niesłyszących przy ul. Zakroczymskiej, Specjalistyczna Poradnia Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu przy ul. Radzymińskiej, Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, Szpital Rehabilitacji Neurologicznej w Konstancinie - Jeziorna.

 

Praca z dziećmi jest spełnieniem moich marzeń. Ukończyłam Kurs Wychowawcy Kolonijnego i Kurs Animatora Zabaw Dziecięcych, od wielu lat wyjeżdżam jako opiekun na turnusy wakacyjne. Podczas studiów pracowałam dorywczo jako opiekunka do dzieci, organizowałam Kinderbale i urodziny, pracowałam również w Klubie Malucha. Studia pozwoliły mi pomagać dzieciom w prawidłowym przyswajaniu systemu językowego i uczyć prawidłowej artykulacji. Uważam, że nie ma cenniejszej rzeczy na świecie niż uśmiech dziecka.

 

W wolnym czasie uwielbiam jazdę na rowerze i bieganie. Sport wyzwala we mnie dużą dawkę energii, która potrzebna jest do codziennej pracy z dziećmi. Przed snem czytam, najczęściej literaturę specjalistyczną, ale również powieści i kryminały.

 

Polecam także do przeczytania mój artykuł: