Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jąkanie - przyczyny i objawy, leczenie jąkania u dzieci

Jąkanie to zaburzenie rytmu, tempa i intonacji wypowiedzi. Często się zdarza, że jąkaniu towarzyszy wydawanie dźwięków, słów czy nawet zwrotów, które w ocenie jąkającego upłynniają wypowiedź, a także wykonywanie tików czy innych ruchów.

 

Między drugim a piątym rokiem życia u dzieci może występować tzw. jąkanie rozwojowe. Przytrafia się ono z powodu różnicy między tym, co dziecko chce powiedzieć, a tym co zdoła wypowiedzieć. Z czasem samoistnie mija.

Czytaj więcej...

Czym zajmuje się psychoterapeuta?

Klienci często zadają sobie pytanie - Czym tak naprawdę zajmuje się psychoterapeuta?

 

Jest piękne powiedzenie, że psychoterapeuta "prowadzi klienta tam, gdzie klient chciałby dojść".

Czytaj więcej...

Najważniejsze zadania rodziny jako środowiska opiekuńczo- wychowawczego

 

 

Chyba każdy z nas potrafi powiedzieć czym dla niego jest rodzina, ale czy każdy potrafi określić podstawowe zadania rodziny?

Czytaj więcej...

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja dzieci jest coraz bardziej popularna, bowiem świadomość rodziców konieczności jej zastosowania u dziecka wzrasta. Ponadto jakość rehabilitacji stoi na coraz wyższym poziomie. Powstają coraz nowocześniejsze i skuteczniejsze metody terapii, tak dla dzieci jak i dla niemowląt. Bowiem wiele dzieci powinno być objętych pomocą rehabilitanta już od urodzenia.

Czytaj więcej...

Jakie cechy opiekuna-wychowawcy są najbardziej kluczowe dla prawidłowego rozwoju dziecka?

Czy zastanawialiście się kiedyś Państwo nad tym jakie cechy opiekuna-wychowawcy są najbardziej kluczowe dla prawidłowego rozwoju dziecka? Pedagodzy twierdzą, że instytucja opiekuńczo - wychowawcza powinna funkcjonować według podobnych zasad do pierwotnej rodziny. Jednym z najważniejszych filarów tej instytucji jest osoba opiekuna - wychowawcy, który jest obok podopiecznego istotnym elementem w strukturze wychowawczo - opiekuńczej. Postaram się odpowiedzieć jak widzę taką osobę, jej cechy i sposób postępowania.

 

 

Czytaj więcej...