Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak nakłonić dziecko do współpracy?

 

Wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytanie jak nakłonić dziecko do współpracy. Niemal każdy rodzic chce, aby dzieci wykonywały ich polecenia, zachowywały się w określony sposób, akceptowany zarówno przez nich, jak i społeczeństwo. Nic w tym dziwnego, to czysta definicja wychowania, jednak jest to żmudna i zarazem irytująca praca.

Czytaj więcej...

Jak radzić sobie z agresywnym dzieckiem

Coraz częściej mówi się o najróżniejszych dziecięcych wybrykach, natomiast mniej o tym, jak radzić sobie z agresywnym dzieckiem. Dzieci krzyczą, kopią, gryzą i biją. Trudno się dziwić, jeszcze nie wiedzą, że można inaczej rozładować złość. Nawet my, dorośli także często mamy problem z odpowiednią reakcją na negatywne emocje. Zamiast powtarzać "uspokój się",  pomóż swojemu dziecku  poradzić sobie ze złymi emocjami i opanować złość. Dla dziecka najkrótszą i najłatwiejszą drogą na rozładowanie frustracji jest właśnie wybuch złości. Jak pomóc dziecku uspokoić się, kiedy panuje w nim burza emocji? 

Czytaj więcej...

Zespół Aspergera u dziewczynek

W powszechnej opinii zespół Aspergera u dziewczynek nie występuje. To błąd. Też bywa to problemem dziewcząt - jednak według  Attwood'a u nich trudniej jest go zdiagnozować ze względu na stosowane przez nie mechanizmy. Dziewczęta lepiej sobie radzą i łatwiej im zakamuflować zaburzenie. Jednym z mechanizmów radzenia sobie jest uczenie się, jak się zachowywać w określonej sytuacji społecznej.

Czytaj więcej...

Heurystyka zakotwiczenia - nie tylko pułapka marketingowa

Zrzut_ekranu_2016-11-13_o_21.47.44.pngHeurystyka zakotwiczenia to idealne narzędzie marketingowców, speców od reklamy czy merchandisingu w celu wodzenia na pokuszenie rzeszy klientów, odwiedzających codziennie markety spożywcze i centra handlowe czy oglądających reklamy pomiędzy programami telewizyjnymi. Nie dotyczy ona jedynie wartości liczbowych, lecz także relacji międzyludzkich, czyli porównań społecznych, które wpływają na samoocenę i poziom satysfakcji.

Czytaj więcej...

Jak nauczyć dziecko samodzielności?

konflikt-rodzice-dziecko800x600-1.jpgAby nauczyć dziecko samodzielności należy pozwalać mu na  podejmowanie prób i eksperymentowanie. W ten sposób dzieci zdobywają doświadczenie i stopniowo opanowują niezbędne w życiu umiejętności, rozwijają możliwości i poznają swoje ograniczenia. Rodzice powinni pomóc dzieciom stać się w dorosłości niezależnymi ludźmi, zdolnymi do samodzielnego życia, bo przecież wychować znaczy nie uzależnić od siebie.

Czytaj więcej...